| Length | 127mm |
| Width | 4.6 mm |
| Colour | Black |
| Material | Polyester Coated Stainless Steel |
| Type | Roller Ball |
| Quantity | 100 |
| UV Resistant | No |
| Minimum Operating Temperature | -80°C |
| Maximum Operating Temperature | +538°C |
| Tensile Strength | 540N |
| Series | MBT-FC |
| Maximum Bundle Diameter | 25mm |
| Contents | (100) Cable Tie |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.