| Colour | Natural |
| Cable Tie Width Acceptance | 19.05mm |
| Length | 50.8mm |
| Width | 50.8 mm |
| Self Adhesive | Yes |
| Material | Nylon 66 |
| Series | TC |
| Minimum Operating Temperature | 0°C |
| Maximum Operating Temperature | +66°C |
| Quantity | 50 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.