| Colour | Natural |
| Cable Tie Width Acceptance | (4 way) 2.3 mm, (2-Way) 7.6mm |
| Length | 29mm |
| Width | 29 mm |
| Self Adhesive | Yes |
| Material | Nylon 66 |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Quantity | 1000 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.