| Cable Tie Width Acceptance | 10mm |
| Length | 23mm |
| Width | 10.2 mm |
| Fixing Hole Diameter | 5.3mm |
| Self Adhesive | Yes |
| Material | Stainless Steel |
| Series | SSPC |
| Minimum Operating Temperature | -80°C |
| Maximum Operating Temperature | +538°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.