| Colour | Black |
| Cable Tie Width Acceptance | 8.3mm |
| Length | 25m |
| Width | 8.3 mm |
| Self Adhesive | Yes |
| Material | Polyolefin |
| Series | LFPC |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Maximum Operating Temperature | +90°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.