| Colour | Black |
| Cable Tie Width Acceptance | 8.4mm |
| Length | 40mm |
| Width | 40 mm |
| Fixing Hole Diameter | 4.1mm |
| Self Adhesive | Yes |
| Material | Polyamide 6.6 (PA66) |
| Series | QM |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Maximum Operating Temperature | +105°C |
| Quantity | 50 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.