| Colour | Black |
| Cable Tie Width Acceptance | 5.1mm |
| Length | 30mm |
| Width | 30 mm |
| Fixing Hole Diameter | 4mm |
| Self Adhesive | Yes |
| Series | SolidTack |
| Minimum Operating Temperature | -35°C |
| Maximum Operating Temperature | +120°C |
| Quantity | 10 |
| Fire Behaviour | Halogen Free |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.