| Colour | Black |
| Cable Tie Width Acceptance | 5.4mm |
| Length | 28mm |
| Width | 28 mm |
| Self Adhesive | Yes |
| Material | Nylon 66 |
| Series | FlexTack |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Maximum Operating Temperature | +105°C |
| Quantity | 10 |
| Fire Behaviour | Halogen Free |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.