| Colour | Natural |
| Cable Tie Width Acceptance | 4.6mm |
| Length | 20.4mm |
| Width | 10.2 mm |
| Fixing Hole Diameter | 4.3mm |
| Self Adhesive | No |
| Material | Polyamide 6.6 (PA66) |
| Series | CT |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Quantity | 100 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.