| Colour | Blue |
| Cable Tie Width Acceptance | 5.4mm |
| Length | 28mm |
| Width | 28 mm |
| Fixing Hole Diameter | 4mm |
| Self Adhesive | No |
| Material | Metal Detectable Polypropylene |
| Series | MCT50 |
| Quantity | 100 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.