| Cable Clip/Clamp Style | Cable Clamp |
| Maximum Bundle Diameter | 4.8 → 5mm |
| Affixing Method | Screw |
| Material | Nylon 66 |
| Colour | Natural |
| Length | 15mm |
| Width | 5.3 mm |
| Depth | 17mm |
| Fire Behaviour | Self-extinguishing |
| Operating Temperature Range | -30 → +85 °C |
| Series | WA-CHSN |
| Dimensions [L x W x D] | 15 x 5.3 x 17mm |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.