| Cable Clip/Clamp Style | Twister Clip |
| Maximum Bundle Diameter | 21.3mm |
| Affixing Method | Twist |
| Material | Nylon 66 |
| Colour | Natural |
| Length | 45mm |
| Width | 2 mm |
| Depth | 23.6mm |
| Dimensions [L x W x D] | 45 x 2 x 23.6mm |
| Dimensions [L x W (x D)] | 45 x 2 x 23.6mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.