| Cable Clip/Clamp Style | Twister Clip |
| Maximum Bundle Diameter | 10.1mm |
| Affixing Method | Twist |
| Material | Nylon 66 |
| Colour | Natural |
| Length | 29.8mm |
| Width | 1.7 mm |
| Depth | 11.6mm |
| Dimensions [L x W x D] | 29.8 x 1.7 x 11.6mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.