| Cable Clip/Clamp Style | P Clamp |
| Maximum Bundle Diameter | 12.7mm |
| Affixing Method | Screw |
| Material | Nylon 66 |
| Colour | Natural |
| Length | 31mm |
| Width | 12 mm |
| Depth | 1.5mm |
| Dimensions [L x W x D] | 31 x 12 x 1.5mm |
| Dimensions [L x W (x D)] | 31 x 12 x 1.5mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.