| Cable Clip/Clamp Style | Screw Clip |
| Maximum Bundle Diameter | 3mm |
| Affixing Method | Screw |
| Material | Nylon 66 |
| Colour | Natural |
| Length | 26mm |
| Width | 23 mm |
| Depth | 6.5mm |
| Dimensions [L x W (x D)] | 26 x 23 x 6.5mm |
| Dimensions [L x W x D] | 26 x 23 x 6.5mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.