| Cable Clip/Clamp Style | Cable Clip |
| Maximum Bundle Diameter | 6mm |
| Affixing Method | Self Adhesive |
| Material | Nylon 66 |
| Colour | Natural |
| Length | 19mm |
| Width | 19 mm |
| Depth | 9mm |
| Fire Behaviour | Halogen Free |
| Dimensions [L x W (x D)] | 19 x 19 x 9mm |
| Self Adhesive | Yes |
| Dimensions [L x W x D] | 19 x 19 x 9mm |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Series | RA |
| Operating Temperature Range | -40 → +85 °C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.