| Cable Clip/Clamp Style | Ratchet P Clamp |
| Maximum Bundle Diameter | 19.5mm |
| Affixing Method | Screw |
| Material | Nylon 66 |
| Colour | Black |
| Length | 83.1mm |
| Width | 34.9 mm |
| Fire Behaviour | Self-extinguishing |
| Dimensions [L x W (x D)] | 83.1 x 34.9mm |
| Dimensions [L x W x D] | 83.1 x 34.9mm |
| Series | RCB180SM |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.