| Cable Clip/Clamp Style | Flat Cable Clamp |
| Affixing Method | Self Adhesive |
| Material | Nylon 66 |
| Colour | Black |
| Length | 56.6mm |
| Width | 25 mm |
| Fire Behaviour | Self-extinguishing |
| Dimensions [L x W (x D)] | 56.6 x 25mm |
| Self Adhesive | Yes |
| Dimensions [L x W x D] | 56.6 x 25mm |
| Series | FKH |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.