| Cable Clip/Clamp Style | Saddle Clip |
| Affixing Method | Snap In |
| Material | Nylon 66 |
| Colour | Natural |
| Length | 10.2mm |
| Width | 5.6 mm |
| Depth | 10.7mm |
| Fire Behaviour | Self-extinguishing |
| Dimensions [L x W x D] | 10.2 x 5.6 x 10.7mm |
| Series | WS-SEA |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.