| Cable Clip/Clamp Style | Saddle Clip |
| Maximum Bundle Diameter | 4.8mm |
| Affixing Method | Self Adhesive |
| Material | Nylon 66 |
| Colour | Natural |
| Length | 9.5mm |
| Width | 9.5 mm |
| Depth | 6mm |
| Fire Behaviour | Self-extinguishing |
| Dimensions [L x W (x D)] | 9.5 x 9.5 x 6mm |
| Self Adhesive | Yes |
| Dimensions [L x W x D] | 9.5 x 9.5 x 6mm |
| Series | MWSEB |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.