| Nominal Diameter | 20mm |
| Material | Plastic |
| Conduit Type | Flexible Contractor Pack |
| Outer Diameter | 21.2mm |
| Colour | Grey |
| Interior Diameter | 16.2mm |
| Length | 10m |
| IP Rating | IP66 |
| Thread Size | PG16 |
| Series | PCPL |
| Maximum Operating Temperature | +90°C |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Minimum Bend Radius | 40 mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.