| Nominal Diameter | 20mm |
| Material | Plastic |
| Conduit Type | Divisible, Flexible |
| Outer Diameter | 21.1mm |
| Colour | Black |
| Interior Diameter | 15.1mm |
| Length | 10m |
| Thread Size | M20 |
| Series | PPCOF |
| Maximum Operating Temperature | +105°C |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Minimum Bend Radius | 45 mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.