| Nominal Diameter | 20mm |
| Material | Plastic |
| Conduit Type | Flexible |
| Outer Diameter | 21mm |
| Colour | Black |
| Interior Diameter | 15.2mm |
| Length | 10m |
| Series | ESX |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Minimum Bend Radius | 35 mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.