| Nominal Diameter | 22mm |
| Material | Plastic |
| Conduit Type | Flexible |
| Outer Diameter | 25.4mm |
| Colour | Black |
| Interior Diameter | 21.3mm |
| Length | 50m |
| Coating Material | Uncoated |
| Series | IWS |
| Maximum Operating Temperature | +80°C |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Minimum Bend Radius | 50 mm |
| Standards Met | FMVSS 302, UL 94 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.