| Nominal Diameter | 20mm |
| Material | PVC |
| Conduit Type | Flexible |
| Outer Diameter | 20.5mm |
| Colour | Black |
| Interior Diameter | 16mm |
| Length | 30m |
| IP Rating | IP67 |
| Coating Material | PVC |
| Maximum Operating Temperature | (Static, Moving) +60°C |
| Minimum Operating Temperature | (Static) -20 °C, (Moving) -5°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.