| Width | 180 mm |
| Depth | 52mm |
| Trunking/Chain Type | Perimeter Trunking |
| Colour | White |
| Material | uPVC |
| Length | 3m |
| Slot Type | Closed |
| Series | Mita |
| Standards Met | ANSI/TIA/EIA568B, BS4678 Pt.4, BS6701, BS7671, BSEN50174-2, DDA, EN50173 Cenelec, ISO/IEC11801 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.