| Width | 210 mm |
| Depth | 52mm |
| Trunking/Chain Type | Dado Trunking |
| Colour | White |
| Material | uPVC |
| Length | 3m |
| Slot Type | Closed |
| Series | EP |
| Standards Met | ANSI/TIA/EIA 568, EN 50173-1 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.