| Width | 9 mm |
| Depth | 11mm |
| Trunking/Chain Type | Slotted Flexible Panel Trunking |
| Colour | White |
| Material | Polypropylene |
| Length | 0.5m |
| Slot Type | Flexible |
| Fire Behaviour | Flame Retardant, Halogen Free, Low Smoke Density, Self-extinguishing |
| Series | VF |
| Standards Met | UL 94 V-1 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.