| Width | 80 mm |
| Depth | 120mm |
| Trunking/Chain Type | Slotted Panel Trunking |
| Colour | Grey |
| Material | PVC |
| Length | 2m |
| Slot Type | Open |
| Fire Behaviour | Self-extinguishing |
| Series | Terminal F 2000 |
| Standards Met | CE, cULus Recognised, DIN EN50085, EN45545 HL2, GL, VDE 0472 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.