| Width | 60 mm |
| Depth | 80mm |
| Trunking/Chain Type | Slotted Panel Trunking |
| Colour | Grey |
| Material | PVC |
| Length | 2m |
| Slot Type | Open |
| Series | Betaduct Metric |
| Standards Met | CE Compliant, CSA Certified, EN50085-2-3, RINA, RoHS 2 Compliant, UL 94 V-0, UR |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.