| Minimum Cable Diameter | 4mm |
| Maximum Cable Diameter | 10mm |
| Colour | Natural |
| Internal Diameter | 4mm |
| Material | Polyethylene |
| Maximum Bundle Diameter | 130mm |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Maximum Operating Temperature | +100°C |
| Wall Thickness | 0.8mm |
| Length | 10m |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.