| Minimum Cable Diameter | 4.1mm |
| Maximum Cable Diameter | 8.2mm |
| Colour | Grey |
| Internal Diameter | 4.1mm |
| Material | Polyolefin |
| Maximum Bundle Diameter | 8.2mm |
| Fire Behaviour | Flame Retardant |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Maximum Operating Temperature | +90°C |
| Wall Thickness | 1mm |
| Length | 30m |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.