| Minimum Cable Diameter | 1.6mm |
| Maximum Cable Diameter | 12mm |
| Colour | Grey |
| Internal Diameter | 1.6mm |
| Material | PE |
| Maximum Bundle Diameter | 12mm |
| Minimum Operating Temperature | -60°C |
| Maximum Operating Temperature | +90°C |
| Wall Thickness | 0.8mm |
| Length | 2m |
| Series | 1NFP |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.