| Minimum Cable Diameter | 12.7mm |
| Maximum Cable Diameter | 60.325mm |
| Colour | Black |
| Internal Diameter | 12.7mm |
| Material | PET |
| Maximum Bundle Diameter | 60.325mm |
| Fire Behaviour | Halogen Free |
| Minimum Operating Temperature | -70°C |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Wall Thickness | 0.635mm |
| Length | 7.5m |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.