| Affixing Method | Slide On |
| Legend | J |
| Minimum Cable Diameter | 3.6mm |
| Maximum Cable Diameter | 7.4mm |
| Colour | Black on Yellow |
| Length | 5mm |
| Quantity | 500 |
| Printable | No |
| Material | PVC |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Cable Diameter Range | 3.6 → 7.4mm |
| Resistant To | Greases, Oils |
| Standards Met | RoHS Compliant |
| Operating Temperature Range | Maximum of +85 °C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.