| Maximum Cable Diameter | 1.7mm |
| Sleeve Length | 26mm |
| Material | Polyolefin |
| Dielectric Strength | 2kV |
| Voltage Rating | 2 mV |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Colour | Transparent |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.