| Sleeve Diameter | 0.187in |
| Colour | Black, Blue, Clear, Green, Red, White, Yellow |
| Shrunk Diameter | 0.093in |
| Sleeve Type | Heat Shrink Tubing |
| Adhesive Lined | No |
| Shrink Ratio | 2:1 |
| Sleeve Length | 1.22m |
| Halogen Free | No |
| Series | F2213 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.