| Type | T Joint |
| Inside Diameter Primary | 26.9mm |
| Inside Diameter (Primary) | 26.9mm |
| Inside Diameter Secondary | 26.9mm |
| Inside Diameter (Secondary) | 26.9mm |
| Adhesive Lined | No |
| Material | Fluid Resistant Elastomer |
| Number of Breakouts | 2 |
| Colour | Black |
| Shrunk Diameter (Primary) | 13.5mm |
| Shrunk Diameter Primary | 13.5mm |
| Shrunk Diameter (Secondary) | 13.5mm |
| Shrunk Diameter Secondary | 13.5mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.