| Type | Right Angle Cable Boot |
| Inside Diameter Primary | 24.9mm |
| Inside Diameter (Primary) | 24.9mm |
| Inside Diameter Secondary | 24.9mm |
| Inside Diameter (Secondary) | 24.9mm |
| Adhesive Lined | No |
| Material | Fluid Resistant Elastomer |
| Number of Breakouts | 1 |
| Shrunk Diameter (Primary) | 10.2mm |
| Shrunk Diameter Primary | 10.2mm |
| Shrunk Diameter (Secondary) | 5.3mm |
| Shrunk Diameter Secondary | 5.3mm |
| Series | 202A1 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.