| Type | Heat Shrink Boot |
| Inside Diameter Primary | 18mm |
| Inside Diameter Secondary | 18mm |
| Adhesive Lined | Yes |
| Material | Fluid Resistant Elastomer |
| Colour | Black |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Maximum Operating Temperature | +120°C |
| Shrunk Diameter Primary | 13.9mm |
| Shrunk Diameter Secondary | 4.3mm |
| Series | 203W112 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.