| Type | End Cap |
| Inside Diameter Primary | 10mm |
| Inside Diameter (Primary) | 10mm |
| Inside Diameter Secondary | 6.5mm |
| Inside Diameter (Secondary) | 6.5mm |
| Adhesive Lined | No |
| Colour | Black |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Maximum Operating Temperature | +40°C |
| Standards Met | TST BT n°430 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.