| Type | End Cap |
| Inside Diameter Secondary | 63mm |
| Inside Diameter (Secondary) | 63mm |
| Adhesive Lined | Yes |
| Material | Polyolefin |
| Shrink Temperature | +121°C |
| Colour | Black |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Maximum Operating Temperature | +110°C |
| Shrunk Diameter (Primary) | 16mm |
| Shrunk Diameter Primary | 16mm |
| Shrunk Diameter (Secondary) | 24.9mm |
| Shrunk Diameter Secondary | 24.9mm |
| Series | SKE25 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.