| Sleeve Diameter | 2.4mm |
| Colour | Natural |
| Material | Silicone Rubber |
| Sleeve Length | 20mm |
| Braided | No |
| Expandable | Yes |
| Minimum Cable Diameter | 2.4mm |
| Maximum Cable Diameter | 3mm |
| Minimum Operating Temperature | -80°C |
| Maximum Operating Temperature | +200°C |
| Dielectric Strength | 18kV/mm |
| Wall Thickness | 0.6mm |
| Series | Silavia |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.