| Sleeve Diameter | 3 mm±0.25 |
| Colour | Black |
| Material | PVC |
| Sleeve Length | 30.48m |
| Braided | No |
| Expandable | No |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Maximum Operating Temperature | +105°C |
| Fire Behaviour | Flame Retardant |
| Shielded | No |
| Dielectric Strength | 2500 V/min |
| Standards Met | CSA, RoHS Compliant, UL |
| Wall Thickness | 0.47mm |
| Quantity | 1 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.