| Sleeve Diameter | 19.84mm |
| Colour | Metallic |
| Material | Tinned Copper |
| Sleeve Length | 30m |
| Braided | Yes |
| Expandable | Yes |
| Minimum Cable Diameter | 14mm |
| Maximum Cable Diameter | 30mm |
| Minimum Operating Temperature | -60 ˚C |
| Maximum Operating Temperature | 200°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.