| Sleeve Diameter | 7.34mm |
| Colour | Black |
| Material | PVC |
| Sleeve Length | 30m |
| Braided | No |
| Minimum Cable Diameter | 7.34mm |
| Maximum Cable Diameter | 7.9mm |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Maximum Operating Temperature | +105°C |
| Dielectric Strength | 34.3kV/mm |
| Wall Thickness | 0.51mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.