| Sleeve Diameter | 11.73mm |
| Colour | Black |
| Material | Fiberglass PVC |
| Sleeve Length | 30m |
| Braided | Yes |
| Expandable | Yes |
| Minimum Cable Diameter | 11.12mm |
| Maximum Cable Diameter | 11.73mm |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Maximum Operating Temperature | +130°C |
| Shielded | Yes |
| Dielectric Strength | 5kV |
| Wall Thickness | 0.635mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.