| Audio Cable Type | Microphone Cable |
| Number of Cores | 4 |
| Cross Sectional Area | 0.22 mm² |
| Screened/Unscreened | Screened |
| Insulation material | PE |
| Outer Diameter | 4.4mm |
| Length | 100m |
| CPR Certification | Fca |
| Fire Behaviour | Self-extinguishing |
| Sheath Colour | Black |
| Voltage Rating | 60 V |
| Cable Shape | Multicore |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.