| Model Number | MGP0069 |
| IEC Name | 3AGM96/25/62 |
| Nominal Voltage | 36V |
| Capacity | 800mAh |
| Chemistry | NiCd |
| Terminal Type | Plug In |
| Operating Temperature Range | RS PRO |
| Maximum Operating Temperature | +15 → +50°C |
| Minimum Operating Temperature | +50°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.