| Capacity | 1.2Ah |
| Nominal Voltage | 24V |
| Terminal Type | Screw |
| Flame Resistant | No |
| Dimensions | 106 x 96 x 108mm |
| Designed for Cyclic Application | No |
| Designed High Rate Application | No |
| Application | Stand by Use |
| Operating Temperature Range | +5 → +40°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.